IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024

Niedziela Dobrego Pasterza

1. Czwarta Niedziela Wielkanocy ukazuje nam Pana Jezusa jako pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego ta niedziela nosi nazwę Niedzieli Dobrego Pasterza. Przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana
  2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski..
  3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. W osobistej modlitwie prośmy dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie wysiłki rolników, aby zaowocowały obfitymi plonami. Oby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  4. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na bankowe konto parafii.
  5. W najbliższych tygodniach są wolne terminy na Msze Św. Osoby zainteresowane, zapraszamy do zakrystii po Mszach Św. lub do kancelarii parafialnej. Jednocześnie prosimy aby sprawdzać w gablocie lub na stronie internetowej parafii poprawność wypisanych intencji na bieżący tydzień. To uchroni przed możliwymi błędami przy przepisywaniu intencji. Prosimy także o potwierdzanie zarezerwowanych terminów Mszy Św. z podaniem treści intencji Mszy Św. z co najmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
  6. Zbliżają się terminy pielgrzymek autokarowych do Lourd i La Salette we Francji  i do Fatimy w Portugalii. Zainteresowani tymi pielgrzymkami mogą skontaktować się z p. Marią nr telefonu znajdziemy w folderach pielgrzymkowych wyłożonych w kruchcie kościoła
  7. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp.: Marianna Urbaniak, Bogusława Klepacz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej

1. Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa
podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja 2024 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi
(ul. Radwańska 37), następnie przejdzie przed bazylikę archikatedralną i zakończy
w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

2. Łódzcy Dominikanie oraz Studium Muzyki Kościelnej AŁ zapraszają osoby śpiewające
w scholach na Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej “Sacrum Convivium”, które odbędą się w dniach 24-26 maja br. Warsztaty poprowadzą Urszula Rogala, Rafał Maciejewski i dn Dominik Dubiel SJ. Zapisy rozpoczynają się 21 kwietnia i potrwają do niedzieli 12 maja. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii dominikanów www.swkrzyz.dominikanie.pl/warsztaty/dwml oraz w wydarzeniu na Facebooku.

3. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji trudnych problemów naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z łódzkiej archikatedry 11 maja 2024 r. (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium OO. Franciszkanów. Eucharystii będzie przewodniczył
kard. Grzegorz Ryś, który w tym roku będzie również towarzyszył pątnikom w drodze.