X Niedziela zwykła 09.06.2024

1.   Dzisiaj, w niedzielę 9 czerwca o godz. 15.30 w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). ojciec Stan Fortuna, charyzmatyczny franciszkanin z Bronxu, wystąpi z koncertem. O. Fortuna wydał ponad dwadzieścia płyt z muzyką w stylu hip-hop, folk, jazz, reggae i gospel. Muzyka jest jego metodą pracy z młodzieżą, a działa wśród najtrudniejszych środowisk – afroamerykańskich mieszkańców południowego Bronxu, dzielnicy Nowego Jorku. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

2.W czwartek, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie o godz. 21:00 – rozpoczęcie w kościele SS. Bernardynek. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.Za tydzień, w niedzielę 16 czerwca po Mszy Św. o godz. 12:00, zapraszam rodziców dzieci z kl. II, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii Św., na spotkanie informacyjne.

4.Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualnie oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

5.W wychodząc kościoła można nabyć prasę katolicką. Dzisiaj jest do nabycia nowy Gość  Niedzielny Historia w cenie 12 zł/egz.

6.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp.: Anna Krawczyk. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej

1. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają różańce jako znak wspólnej modlitwy o powołania, będzie sprawowana 7 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.

2. W sobotę 8 czerwca o godz. 9.30 w bazylice archikatedralnej kard. Grzegorz Ryś udzieli święceń prezbiteratu czterem diakonom. Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne łaski dla nich samych oraz dla tych, którzy w tym roku stają przed decyzją pójścia za głosem powołania, aby nie brakło im odwagi, a nam świętych kapłanów. Zapraszamy do licznego udziału w święceniach, a księży zachęcamy do włączenia się w koncelebrę.

3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekrutację na rok akademicki 2024/2025. Odbędzie się ona w tym roku tylko w jednym terminie: 13 września. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o odwiedzenie strony internetowej lub facebookowej Seminarium. Link do informacji rekrutacyjnych: https://wsd.lodz.pl/rekrutacja-na-rok-2023-2024/

4. Pomimo pojawienia się w ostatnich miesiącach „burzy” wokół nauczania religii w szkole, głosy niektórych przedstawicieli obecnego rządu RP wskazują, że religia, choć raczej w okrojonym wymiarze godzin, pozostanie w szkole. Wynika to m.in. z art. 53 ust. 4 Konstytucji RP
i z zapisów zawartego Konkordatu w 1993 roku.

Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza kolejną rekrutację na studia niestacjonarne.

• 6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej;
  • oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole (4 semestry).

Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu Teologicznego (www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it).

5. Rekrutacja do Studium Organistowskiego w roku akademicki 2024/25 odbędzie się
20 czerwca 2024 r. od godz. 17.00 w siedzibie Studium, ul. Zgierska 123. Celem Studium Organistowskiego jest przygotowanie do wykonywania funkcji organisty kościelnego. Zajęcia realizowane są w cyklu 5-letnim.  W indywidualnych przypadkach kandydat może być przyjęty na rok wyższy. Dotyczy to także już zatrudnionych organistów, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne. Informacje u duszpasterzy, na stronie archidiecezji łódzkiej i Studium